Food Waste Hackathon Prague

Organized by STREFOWA
Svet Hub, Prague
From Apr 21st 2017
To Apr 23rd 2017
See the website

Description

English version below.

Pro koho je Food Waste Hackathon?

Food Waste Hackathon je pro všechny, kteří chtějí přijít s nápady pro mobilní a webové aplikace které pomohou v České republice snížit plýtvání jídlem. Hledáme programátory, designéry, UX designéry, studenty a studentky příbuzných oborů, profesionály i studenty v marketingu...a  další, co s problémem plýtvání chtějí něco dělat.

http://www.reducefoodwaste.eu/foodwastehackathons.html

Co můžete očekávatKromě toho, že pomůžete svými nápady snižovat plýtvání jídlem,  potkáte zajímavé lidi z různých oborů v příjemném prostředí a strávíte zábavný víkend plný inspirace a dobrého jídla!

http://www.reducefoodwaste.eu/food-waste-hackathon-czech-republic.htm

Everyone interested in helping coming up with ideas for Apps or Website that could help the Czech Republic to reduce food waste should participate. Programmers, Designers, UX Designers, Enviromental students and professionals, marketing students and professionals, entrepreneurs, ....http://www.reducefoodwaste.eu/foodwastehackathons.htmlBesides helping to reduce food waste, you meet nice people, network out of your bubble and spend a fun weekend with great people eating delicious food. http://www.reducefoodwaste.eu/food-waste-hackathon-czech-republic.html

Sign Up
New to Hackathon.com?
Sign-up to take advantage of all the features
Sign In
Already have an account?
Sign-in to join or create hackathons
Forgot password
Congratulations!
We just sent you a confirmation email.
Validate your email address to finish registration.
The recovery email has been sent
If you don’t receive it, make sure you already have an account.