Smart Building Hackathon Zwolle

Wat is de uitdaging?

Bestaande gebouwen moeten de komende jaren ingrijpend worden vernieuwd. Zo is maar liefst 80% van de Nederlandse schoolgebouwen verouderd en hebben ze een slecht binnenklimaat. Daarnaast moeten in 2050 alle gebouwen energieneutraal zijn. Dat zorgt voor vraagstukken op het gebied van binnenklimaat, comfort, veiligheid en duurzaamheid.

Met behulp van technologie kunnen we hier slimme oplossingen voor ontwikkelen. Daarom organiseert Launchlab op zaterdag 24 juni een Smart Building Hackathon. Van 09:00 tot 21:00 delen we kennis en gaan we aan de slag met nieuwe tools & technologieën om bestaande gebouwen te vernieuwen.

hackathon-deelnemers ontwikkelen een prototype

Voor wie is deze Hackathon bedoeld?

De Smart Building Hackathon is bedoeld voor iedereen die is geïnteresseerd in oplossingen om bestaande gebouwen veiliger, gezonder, comfortabeler en duurzamer te maken met behulp van nieuwe technologie.

Denk hierbij aan niet alleen aan developers, techneuten en designers - maar ook aan facility managers, vastgoed beheerders, project- en gebiedsontwikkelaars, ondernemers, studenten en IoT specialisten.

Wat gaan we doen?

Voor deze hackthon hebben we een aantal interessante sprekers uitgenodigd. Daarnaast gaan we aan de slag om oplossingen te bouwen. Dat doen we met sensors die data genereren. Deze data wordt verwerkt wordt op het SWYCS IoT platform, waaruit nieuwe inzichten en vervolgacties ontstaan. Aan het einde van de dag worden de oplossingen beoordeeld door een jury.

SWYCS IoT platform

Techneuten gaan deze dag aan de slag met IoT technologieën op het SWYCS platform (ondersteunt ZigBee, Z-Wave, EnOcean en BLE) met diverse sensoren en actoren zoals flowmeters, thermostaten of thermostaatkranen, luchtvochtigheidsmeters, bewegingssensoren, schakel of inregelunits, of persoonsgebonden en lijfstijl apparatuur.

Ondernemers, studenten en andere geïnteresseerden verdiepen zich verder in de vraagstukken, delen hun kennis met anderen en werken in groepen om data uit woningen en kantoren om te zetten in waardevolle toepassingen.

Wat kun je winnen?

Voor deze Hackathon stellen we de volgende prijzen beschikbaar:

  • Prijzengeld: € 250 Cash
  • Toegang tot het Launchlab Accelerator Programma t.w.v. € 1250
  • SWYCS IoT Development Kit t.w.v. € 575
  • Twee tickets voor Startup Weekend Zwolle

Wat zijn de spelregels?

Uit ervaring weten we dat de resultaten van een Hackathon veel publiciteit op kunnen leveren. Bij deelname ga je ermee akkoord dat er foto's en/of video's genomen worden en dat deze gedeeld (kunnen) worden.

Daarnaast hanteren we de volgende spelregels:

  • Relevante hard- en software worden ter beschikking gesteld
  • Deelnemers mogen eigen hardware, software en/of data meenemen
  • Deelnemers zijn en blijven eigenaar van gegenereerde (product) ideeën 
  • We verwachten 30-50 deelnemers, die werken in groepen van 3-5 personen

Bekijk het volledig programma, partners, sprekers en de meest actuele informatie op onze website:

www.launchlab.nl/smart-building-hackathon-zwolle

Hackathon Sponsors & Partners:

SPIE Nederland

ESA BIC Noordwijk

Enexis Netbeheer

SWYCS


Enpuls

bijHanz

Location

Launchlab.nl - The Techstart Community
ZwolleNetherlands

Dates

From 24th June 2017 - 09:00 AM
to 24th June 2017 - 09:00 PM

Prizes

Cash Prize - €250
Access to Launchlab Accelerator Program - €1250
SWYCS IoT dev kit - €575
Startup Weekend Zwolle - 2 tickets